Mekkora annak a hidroglóbusznak a belső átmérője, amely 1 hétig képes biztosítani napi 50 m^3 vízmennyiséget?

Óriási segítség lenne, ha valaki le tudná vezetni a felhasznált képletekkel, számolással együtt. Köszönöm szépen!

2019. jan. 30. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

D=köbgyök(6*V/pi).


V=7*50m^3.

2019. jan. 30. 18:13
 2/2 anonim válasza:

A szükséges térfogat 7*50= 350 köbméter

A gömb térfogata (4*pi*r a köbön)/3


Ebből r a köbön= 1050/(4*pi)

r=4,372 (kerekítve)

vagyis az átmérő D=8,744m

2019. jan. 31. 12:15