030415 kérdése:

Melyik a helyes válasz? : A, 0 B,1 C,2 D, végtelen sok


Hány olyan valós számpár van, amely esetén fennáll az alábbi egyenlőség?

2x(négyzet) + 5y(négyzet) + 45 = 4xy + 12x + 6y



2019. jan. 15. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
Magyarul azt kell megvizsgálnod, hogy a két függvény hol metszi egymást.
2019. jan. 15. 22:24
 2/3 tatyesz ***** válasza:

2x² + 5y² + 45 = 4xy + 12x + 6y


Nullára rendezem:


2x² + 5y² + 45 - 4xy - 12x - 6y = 0


Átcsoportosítok:


(x² - 4xy + 4y²) + (x² - 12x) + (y² - 6y) + 45 = 0


A zárójeles részeket teljes négyzetté alakítom:


(x - 2y)² + (x - 6)² - 36 + (y - 3)² - 9 + 45 = 0


Összevonás után:


(x - 2y)² + (x - 6)² + (y - 3)² = 0


Mikor nulla három négyzetszám összege?

2019. jan. 16. 09:35
 3/3 A kérdező kommentje:
akkor x=6 y=3,ez az egy megoldás van ,köszönöm :)
2019. jan. 16. 18:47