Hány olyan valós számpár van, amely esetén fennáll az alábbi egyenlőség?
2x(négyzet) + 5y(négyzet) + 45 = 4xy + 12x + 6y
2019. jan. 15. 20:25
1/3 anonim válasza:
Magyarul azt kell megvizsgálnod, hogy a két függvény hol metszi egymást.
2/3 tatyesz válasza:
2x² + 5y² + 45 = 4xy + 12x + 6y
Nullára rendezem:
2x² + 5y² + 45 - 4xy - 12x - 6y = 0
Átcsoportosítok:
(x² - 4xy + 4y²) + (x² - 12x) + (y² - 6y) + 45 = 0
A zárójeles részeket teljes négyzetté alakítom:
(x - 2y)² + (x - 6)² - 36 + (y - 3)² - 9 + 45 = 0
Összevonás után:
(x - 2y)² + (x - 6)² + (y - 3)² = 0
Mikor nulla három négyzetszám összege?
3/3 A kérdező kommentje:
akkor x=6 y=3,ez az egy megoldás van ,köszönöm :)
2019. jan. 16. 18:47