[link]

2019. jan. 13. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

109. A függvény értéke -3-nál -12, 12-nél 13. Lineáris a függvény. Mennyit nő 15 egység alatt? Mennyit nő 1 egység alatt? Mennyi lesz az értéke 0-nál? y = ax + b

Az a a meredekség (ennyit nő egy egység alatt), a b a 0-nál felvett értéke.

2019. jan. 13. 18:30
 2/4 anonim ***** válasza:

f(x)=m*x+b


-3*m+b=-12

12*m+b=13 kivonod egymásból a két egyenletet

15*m=25 amiből m=25/15=5/3 és b=-7

így f(x)=5/3 * x - 7 a hozzárendelési szabály.

Az y tengelyt a -7-ben metszi míg az x tengelyt 21/5-ben metszi el.

2019. jan. 13. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:

A 110 -es feladat:

[link]

2019. jan. 13. 19:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 13. 19:37