KIakadtam00 kérdése:

Egy hajó 18 km-t halad északra 36 km/h állandó sebességgel, majd 24 km-t nyugatra 54 km/h állandó sebességgel. Mekkora az elmozdulás?

A válasz 30km de hogy ?
2019. jan. 5. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elmozdulás a kezdő és a végpont távolsága egymástól, ezért, csak egy Pitagorasz tételt kell alkalmazni.

18^2+24^2=c^2, ebből c=30 km lesz.

A sebességek teljesen lényegtelen információk, nem befolyásolják az elmozdulást.

2019. jan. 5. 18:56
 2/4 A kérdező kommentje:
"^„ ez a jele mit jelől nálad ?
2019. jan. 5. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
18^2=18*18, azaz tizennyolcszor tizennyolc
2019. jan. 5. 19:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Okés köszi szépen
2019. jan. 5. 19:48