A -4/5 az tört ha beütöm a szamologepbe ugye? És ha igen akkor előbb a mínusz aztán a tört jel?

2018. dec. 30. 11:45
 1/4 A kérdező kommentje:

Egy számtani sorozat első tagja 8, differenciaja - 4/5

Mekkora a sorozat 11.tagja?

2018. dec. 30. 11:51
 2/4 anonim ***** válasza:
a11=a1 + 10d= 8 + 10*(-4/5)=8 - 8= 0
2018. dec. 30. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a számológéped, de miért kell ehhez számológép? Az első válaszoló leírta a megoldást.
2018. dec. 30. 12:23
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek 😊

Huu nagyon rossz vagyok matekból :/

2018. dec. 30. 12:29