1 köbdecimeter desztillált vízben hány köbdeciméter standardállapotú anmóniagázt kell elnyeletnünk, hogy 10 tömegszázalékos oldatot kapjunk ???? Mekkora térfogatú oldat keletkezik, ha sűrűsége 0,957g/köbcentiméter???

2018. dec. 12. 20:06
 1/3 anonim válasza:

10m/m%=moa/mo*100

10m/m%=?/1dm^3*100


1dm^3=1l=1kg(mert 1l 4,1°c -os desztillált víz tömege 1kg)

10m/m%=?/1kg*100/ mindkét oldalt elosztjuk 100-zal

0,1m/m%=?/1kg ?=0,1dm^3



2. feladat egyszerű fizika


"ró"(sűrűség jele)=m/v(tömeg per térfogat)

ró=0,957g/cm^3

Mivel az előző feladatban kiszámoltuk,hogy itt a tömeg 1kg ezért :ró=1kg/?


1kg=1000g

0,957g/cm^3=1000g/?


?=957cm^3


A ^ jel hatványozást jelent

2018. dec. 12. 21:34
 2/3 anonim válasza:
0%

#1 vagyok


Hanyadikos vagy???

Mert én hetedikes létemre megcsináltam neked

2018. dec. 12. 21:35
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ viszont a válasz teljesen rossz . Először is ez egy feladat másodszor pedig már rájöttem ,hogyan kell .


1dm3-1000g ( víz )

Oldat ;0,957g/cm3

M(NH3);17 g/MOL. 10 m/m%

V(NH3)= ?

Vm= 24,5dm3

Mo 1000g+m(NH3)

Oldat 10m/m%


Viszonyszám 10:100=0,1 m(NH3):oldat= m (NH3):1000+m(Nh3) egyszerű egyenlet rendezés m(NH3) =111,1g

111,1:17,0=6,535 MOL

6,535x24,5=160,1dm3

Oldat tömege ; 1000+111,1=1111,1g

Oldat térfogata 1111,1:0,957=1161


Ooo és harmadszor kilencedikes vagyok , és az egyenletrendezésnél rontottam el . Ja és hetedikesek ne akarjanak egyszerű fizikával megoldani kémiát .

2018. dec. 12. 22:28