2018. dec. 12. 18:14
1/1 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy x ember állt a sorban (x+1+x, ahol az 1 Marci). 5 ember megvette a jegyét, így előtte x-5 ember volt, 2 ember beállt a sorba, így x+2 ember állt mögötte, ekkor mögötte kétszer annyian voltak, mint előtte, tehát ezt tudjuk felírni:
x+2 = 2*(x-5), zárójelet bontunk
x+2 = 2x-10, kivonunk x-et
2 = x-10, hozzáadunk 10-et
12 = x.
X azt jelölte, hogy Marci előtt és mögött eredetileg hányan álltak, tehát Marci előtt és mögött eredetileg 12-en álltak, tehát Marci a 13. volt.
Az ellenőrzést rád bízom.