Segítséget kérek! Egy tömör kockát egyik lapjával párhuzamosan rétegekre szeletelünk. Hány metsző sík esetén lesz a keletkező testek együttes felszíne négyszerese a kocka felszínének?


2018. dec. 12. 13:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy kocka felszíne (nulla metszősík): F(0)=6*a^2.


Egy metszősík: F(1)=6*a^2+2*a^2


Két metszősík: F(2)=6*a^2+4*a^2


Könnyen látható, hogy k metszősík esetén:


F(k)=6*a^2+2*k*a^2=(6+2*k)*a^2


A feladatban k=N, és N=? Tehát:


6*a^2+2*N*a^2=24*a^2


6+2*N=24,


tehát N=9. metszősík kell.

2018. dec. 12. 15:03