2018. dec. 12. 13:22
1/1 anonim válasza:
Egy kocka felszíne (nulla metszősík): F(0)=6*a^2.
Egy metszősík: F(1)=6*a^2+2*a^2
Két metszősík: F(2)=6*a^2+4*a^2
Könnyen látható, hogy k metszősík esetén:
F(k)=6*a^2+2*k*a^2=(6+2*k)*a^2
A feladatban k=N, és N=? Tehát:
6*a^2+2*N*a^2=24*a^2
6+2*N=24,
tehát N=9. metszősík kell.