Matekhazi lenne, lecci segitsetek..2017. szept. 7. 16:07
1/3 anonim válasza:
Eredeti ár: x
10%-kal növelt ár: 1,1*x
Újabb 20%-kal növelt ár: 1,2*1,1*x
Az összes növekmény = 1,2*1,1
Ezt kellene százalékosítani.
2/3 anonim válasza:
eredeti ár=x 10% os növeléssel
1x+0,1x=1,1x ujabb ár ennek 1,2 szerese vagyis+20%
1,1x*1,2=1,32--->1,32-1=0,32--->0.32*100=32% tehát az együttes árváltozás 32%os
3/3 A kérdező kommentje:
Koszonomszepen:))
2017. szept. 7. 19:22