Egy áru árát növelték 10%-al, majd az új árat növelték 20%-al. Milyen mértékű az együttes árváltozás?

Matekhazi lenne, lecci segitsetek..
2017. szept. 7. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Eredeti ár: x

10%-kal növelt ár: 1,1*x

Újabb 20%-kal növelt ár: 1,2*1,1*x

Az összes növekmény = 1,2*1,1

Ezt kellene százalékosítani.

2017. szept. 7. 16:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

eredeti ár=x 10% os növeléssel

1x+0,1x=1,1x ujabb ár ennek 1,2 szerese vagyis+20%

1,1x*1,2=1,32--->1,32-1=0,32--->0.32*100=32% tehát az együttes árváltozás 32%os

2017. szept. 7. 19:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonomszepen:))
2017. szept. 7. 19:22