Kezdő bróker kérdése:

Pénzügyi feladat segítség, kamat fizetés hogyan?


Adott az alábbi kérdés, a megoldás is levan írva, de sehogy sem jön ki a megoldás ebben szeretnék segítséget kérni, előre is köszönöm.


Három év múlva külföldi főiskolán szeretnénk tanulni 3 éven keresztül. A tandíj évi 1000 euró. Jelenleg 500 Eurónk van a devizaszámlánkon, melyre a bank évi 4% kamatot fizet.


A) Az elkövetkezendő három évben év végenként mennyi Eurót kellene befizetnünk, hogy külföldön tudjuk folytatni a tanulmányainkat?


B) Mennyit kellene akkor megtakarítanunk, ha sikerülne nyernünk egy ösztöndíjat, amely három éven kersztül évente 300 Eurót biztosítana?


Válasz

A) 708,7 Euró kell az elkövetkezendő 3 évbe év végenként befizetnünk.

B) 442 Euró kell az elkövetkezendő 3 évbe év végenként befizetnünk.


A Kérdésem a következő ezek a számok (MEGOLDÁS) hogy jöttek ki? valaki kérem letudná vezetni a megoldási fázist, előre is köszönöm



2018. dec. 9. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Érdekelne engem is, hogy a "költő" hogyan számolt, mert az eredmények alapján még a visszahelyettesítés sem hoz eredményt;


0. év végén: 500*1,04=520

1. év végén: (520+708,7)*1,04=1277,848

2. év végén: (1277,848+708,7)*1,04=2066,00992

3. év végén: (2066,00992+708,7)*1,04=~2886, ami azért messze van a 3000-től.


De ha a kérdést úgy értelmezzük, hogy a 0. év végén is befizetünk, akkor


0. év végén: (500+708,7)*1,04=1257,048

1. év végén: (1257,048+708,7)*1,04=2044,37792

2. év végén: (2044,37792+708,7)*1,04=2863,2010368, ha ehhez még hozzájön 708,7 euró, akkor pedig már nagyon túlleszünk a 3000-en.


Szóval vagy a feladat kiötlője nem tud számolni, vagy nem ezek az adatok voltak megadva. Esetleg a 4%-ot nem értetted félre, és valójában 7%?

A feladattal amúgy az is nagy probléma, hogy nem derül ki egyértelműen, hogy a tőkéhez mikor adunk pénzt; a 0. év végi kamatozás előtt vagy után (erre irányultak a fenti számítások is), szóval a feladat ilyen szempontból nagy baromság...

2018. dec. 9. 22:12