2018. nov. 24. 13:15
1/5 2*Sü válasza:
(2^3)^(-2x) =
= 8^(-2x) =
= 8^((-1) * 2x) =
= (8^(-1)) ^ (2x)
= (1/8) ^ (2x)
Tehát a válasz: De.
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ebben az esetben nem értem, hogy lehet a következő egyenletnek +7/6 az eredménye: (1/0,125)^2x = 128 (ez van a sárga matematika feladatgyűjtemény könyvben, de nem akarom elhinni, hogy téveset írtak bele)
2018. nov. 24. 14:14
3/5 Angelo84 válasza:
1/0,125 az nem 1/8, hanem 1/(1/8), vagyis 8.
4/5 A kérdező kommentje:
baaaazdmeg, köszönöm :D elnéztem, köszönöm
2018. nov. 24. 15:44
5/5 A kérdező kommentje:
bocs a baaaazdmegért, örömbaaazdmeg volt, nem személyes :)
2018. nov. 24. 15:45