Az (1/8) ^2x (vagyis egynyolcad a kétixediken), az nem egyenlő ( (2) ^3) ^-2x (vagyis kettő a harmadikon a minusz két ixedikennel?


2018. nov. 24. 13:15
 1/5 2*Sü ***** válasza:
100%

(2^3)^(-2x) =

= 8^(-2x) =

= 8^((-1) * 2x) =

= (8^(-1)) ^ (2x)

= (1/8) ^ (2x)


Tehát a válasz: De.

2018. nov. 24. 13:47
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ebben az esetben nem értem, hogy lehet a következő egyenletnek +7/6 az eredménye: (1/0,125)^2x = 128 (ez van a sárga matematika feladatgyűjtemény könyvben, de nem akarom elhinni, hogy téveset írtak bele)
2018. nov. 24. 14:14
 3/5 Angelo84 ***** válasza:
68%
1/0,125 az nem 1/8, hanem 1/(1/8), vagyis 8.
2018. nov. 24. 14:30
 4/5 A kérdező kommentje:
baaaazdmeg, köszönöm :D elnéztem, köszönöm
2018. nov. 24. 15:44
 5/5 A kérdező kommentje:
bocs a baaaazdmegért, örömbaaazdmeg volt, nem személyes :)
2018. nov. 24. 15:45