A kérdés " Mekkora összeget fektettem be 8 évvel ezelőtt a bankba, ha 6,2 %-os éves kamat mellett 72.813 Ft-ot vettem fel? "
Én ezt úgy kezdtem el, hogy felírtam
r = 6,2%
n= 8
FV = 728813
PV= ?
FV = PV*(1+r)^n
72813 = PV*(1+0,062)^8
Idáig jutottam, nem tudom, hogy egyáltalán ez így idáig jó-e
Valaki aki otthon van a kamat számításban, előre is köszi!
2018. nov. 22. 13:20
1/5 anonim válasza:
Az az összes pénzt kivette a bankból, akkor jól írtad fel.
Innentől már csak kiszámolod az (1+0,062)^8 értékét, majd osztasz vele.
2/5 anonim válasza:
És persze átrendezed az ismeretlenre az egyenletet..
3/5 A kérdező kommentje:
Tehát
72813 = PV* 1,62 / :1,62
PV =44946,3
Ennyi lenne? Köszi a segítséget. :)
2018. nov. 22. 14:12
4/5 anonim válasza:
Igen, de én azért 3 tizedesjegyig számolnék...
PV = 72813 / 1.062^8
PV = 72813 / 1.618
PV = 45001
5/5 A kérdező kommentje:
Rendben! Koszi szepen!:)
2018. nov. 22. 15:32