Kamat számításban elakadtam / SOS/?


A kérdés " Mekkora összeget fektettem be 8 évvel ezelőtt a bankba, ha 6,2 %-os éves kamat mellett 72.813 Ft-ot vettem fel? "


Én ezt úgy kezdtem el, hogy felírtam

r = 6,2%

n= 8

FV = 728813

PV= ?


FV = PV*(1+r)^n

72813 = PV*(1+0,062)^8


Idáig jutottam, nem tudom, hogy egyáltalán ez így idáig jó-e

Valaki aki otthon van a kamat számításban, előre is köszi!



2018. nov. 22. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Az az összes pénzt kivette a bankból, akkor jól írtad fel.

Innentől már csak kiszámolod az (1+0,062)^8 értékét, majd osztasz vele.

2018. nov. 22. 13:57
 2/5 anonim ***** válasza:
És persze átrendezed az ismeretlenre az egyenletet..
2018. nov. 22. 14:02
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát

72813 = PV* 1,62 / :1,62

PV =44946,3


Ennyi lenne? Köszi a segítséget. :)

2018. nov. 22. 14:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, de én azért 3 tizedesjegyig számolnék...


PV = 72813 / 1.062^8

PV = 72813 / 1.618

PV = 45001

2018. nov. 22. 14:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben! Koszi szepen!:)
2018. nov. 22. 15:32