Srácok! Segítség fizika házimban?


Egy gyors centrifuga 80 s−1 szögsebességgel forog. Hányszorosa a tengelytől 10 cm-re lévő testre kifejtett erő a test álló helyzetben mért súlyának?

Válaszokat előre köszönöm!



2018. nov. 20. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A test sebessége:

v = omega*r = 80 1/s * 0,1m = 8 m/s


Mivel egyenletes körmozgást végez ez a test a fenti sebességgel, ezért igaz rá a:


acp = v^2/r összefüggés


acp = 8*8/0,1 = 640 m/s^2


a súlyerő m*g g=10m/s^2, ezért a testre kifejtett erő ennek 64 szerese.


(Ugyebár Fcp/Fg = (m*acp)/(m*g) m kiesik = acp/g)

2018. nov. 20. 16:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. nov. 21. 17:45