Egyenesen arányos, nem egyenesen arányos, szabadon eső testek, valaki esetleg érti ezt? Többi lent


Pénteken TZ de nem értem az anyagot. Az egyenes arányosság még oké azzal jóban vagyok de a nem egyenesen arányosak ( itt azt hiszem hogy ahányszorosára nő a sebesség annyinak a négyzetével nő az idő is de ebben sem vagyok teljesen otthon) illetve vannak a szabadon eső testek ami már kész homály

Ennél leginkább azokat nem értem amikor az út, idő, gyorsulás egyike van csak megadva és ebből kell kiszámolni a többit. Valaki nem tudna segíteni? SOS



#fizika #arányosság #szabadon eső tárgyak
2018. nov. 11. 08:27
 1/4 anonim válasza:
goo.gl/AtGm2m
2018. nov. 11. 10:03
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz ezen? Lusta vagy elolvasni a könyvet? Mert azon nem tudunk segíteni.


Két dolgot tanultok:

1. egyenletes mozgás: az út és az idő között egyenes arányosság van, ezért hányadosuk konstans, mégpedig a sebesség. v=s/t. Ezt ugye már bőlcsödében tanítják.


2. egyenletesen változó mozgás: az út és az idő között négyzetes arányosság van, ezért s/t^2=konst. és ez a gyorsulás fele. s=(a/2)*t^2. Ez óvodás szintt.


a szabadesés ugyanez, csak a helyett g van.

Kérdés?

2018. nov. 11. 13:34
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mostmár nagyjából értem, a negatív dolgaidra pedig magyarázatok hogy nincs bent a könyvben és sajnos nem voltam ott az órákon 😉
2018. nov. 13. 09:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Miféle könyvetek van, hogy még ez sincs benne?
2018. nov. 13. 16:55