Hogy írnátok fel a 2x+2x^-2=0 - át szorzatalakban? Tudom eléggé hülye kérdés de a házimnak ez a kifejezés az alapja.


2018. nov. 1. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy mit értesz szorzatalak alatt, mert ezt sehogyan nem lehet szorzatként felírni.


Maga a feladat megoldása a következőképpen megy; tudjuk, hogy 2x(-2) = 2/x^2, így az egyenlet:


2x + 2/x^2 = 0, szorzunk x^2-tel:

2x^3 + 2 = 0, kivonunk 2-t:

2x^3 = -2, osztunk 2-vel:

x^3 = -1, végül köbgyököt vonunk:

x = -1. Visszahelyettesítve látjuk, hogy tényleg megoldása az egyenletnek.

2018. nov. 1. 13:06
 2/8 anonim ***** válasza:
2x+2x^-2= 2x+1/2x= 2x(1+1/4x)
2018. nov. 1. 13:08
 3/8 A kérdező kommentje:
bocsi, úgy, hogy kiemelem a 2x-t abban az alakban akarom felírni
2018. nov. 1. 14:31
 4/8 A kérdező kommentje:
ahogy a második csinálta :D köszi
2018. nov. 1. 14:33
 5/8 anonim ***** válasza:
És azzal az alakkal mit kezdesz?
2018. nov. 1. 14:57
 6/8 dq ***** válasza:
Pl meghatározod a gyökeit?
2018. nov. 1. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Számold ki a gyökeit, abból már fel tudod írni szorzatalakban. A #2-es válaszoló egy tök jó átalakítás, de az ég világon semmit nem lehet kezdeni azzal az alakkal. A szorzatalaknak pont az lenne a célja, hogy ránézésre fel tudd rajzolni belőle a függvényt, mert ugye rögtön látod belőle a gyökeit is.
2018. nov. 1. 16:53
 8/8 A kérdező kommentje:
lim x-> végtelenbe tartás értékét akarom vele bizonyítani :)
2018. nov. 1. 17:07