Mennyivel változott meg a rendszer (a két korcsolyázó) összes mozgási energiája? Bővebben lent.

Egy álló 47 kg tömegű korcsolyázónak nekiütközik egy 56,3 kg tömegű másik korcsolyázó. Rugalmatlan ütközés után együtt haladnak tovább 17,64 km/h sebességgel. Mennyivel változott meg a rendszer (a két korcsolyázó) összes mozgási energiája?

2018. okt. 24. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Fenntartom a lehetőségét annak, hogy az alábbi megoldás nem jó!

__________________________________________________________

1. korcsolyázó v1 = 0 m/s m1 = 47 kg

2. korcsolyázó v2 = x m/s m2 = 56,3 kg


Emozg = E1 + E2 = 1/2*m1*v1^2 + 1/2*m2*v2^2


1. korcsolyázó áll, ezért E1 = 0


Emozg = 1/2 * 56,3 * (17,64)^2 = 8759,42424 J

__________________________________________________________Fenntartom a lehetőségét annak, hogy a fent említett megoldás nem jó!

2018. okt. 25. 10:42
 2/3 anonim ***** válasza:

Adatok:

m1 = 47kg

v1 = 0 m/s

m2 = 56,3kg

v2=?

v(közös)=17,64km/h = 4,9 m/s


Az össz energia a két mozgási energia összege.

Az eredeti mozgási energia kiszámításához kellene v2. E1=0, mert v1=0

A végső mozgási energia ennyi adatból is megvan

E'= 1/2*(47kg+56,3kg)*(4,9m/s)^2 = 1240J


Tehát a feldat kiszámolni v2-őt és E=1/2*m2*v2^2 képletbe beírni.


v2-őt megkapjuk az impulzus megmaradásból.


m1*v1+m2*v2=(m1+m2)*v

0+56,3*v2 = (47+56,3)*4,9

v2 = 8,99 m/s


E = 1/2*56,3kg * (8,99m/s)^2 = 2275 J


Tehát a mozgási energia változása delta E = E'-E = 1240J-2275J = -1035J

2018. okt. 25. 11:49
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Ifjutitan válasza a helyes. Szép, logikus gondolatmenet. Amit az első ír az tiszta ökörség. Javaslom menjen át az ezotéria kategóroába, ott lehet butítani a népet.
2018. okt. 25. 17:43