Valaki segítene matekháziban?


Erről lenne szó:


Hány nap alatt végezne 8 munkás napi 10 órai munkával azzal a feladattal, amelyiket 12 munkás napi 8 órai munkával 16 nap alat old meg?


2018. okt. 24. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Ha 12 munkás 8 órai munkával 16 nap alatt végezne a munkával,

akkor 1 munkás 8 órai munkával 16 nap alatt végezne a munka 1/12-ével,

akkor 1 munkás 8 órai munkával 1 nap alatt végezne a munka (1/12)/16=1/192-ével

akkor 1 munkás 1 órai munkával 1 nap alatt végezne a munka (1/192)/8=1/1536-ával

akkor 8 munkás 1 órai munkával 1 nap alatt végezne a munka (1/1536)*8=1/192-ével

akkor 8 munkás 10 órai munkával 1 nap alatt végezne a munka (1/192)*10=1/19,2-ével

akkor 8 munkás 10 órai munkával 1*19,2=19,2 nap alatt végezne a munkával.

2018. okt. 24. 09:08
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Esetleg le tudnád írni egyenlettel?

2018. okt. 24. 09:12
 3/4 anonim ***** válasza:

8*10*n = 12*8*16

...

2018. okt. 24. 11:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Néha idetévedek és megnézem, a feladott házi feladataimhoz kérnek-e segítséget a diákjaim.

Szórakoztató belebotlani, aztán amikor ellenőrzöm, kiszúrni hogy ki volt a kérdező.


Nyugodtan kérdezd meg tőlem a következő órán, megoldjuk közösen.

2018. okt. 24. 21:18