120 3-as számrendszerben, hogy tudom átalakítani?

2018. okt. 20. 16:10
 1/2 anonim válasza:
0%
120 (arab szam)= 11110 (harmas szamrendszer)
2018. okt. 20. 17:19
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Ha tízesbe akarod átváltani, akkor így:

0 * 3⁰ = 0

2 * 3¹ = 6

1 * 3² = 9

---------------

0 + 6 + 9 = 15

2018. okt. 20. 17:24