2018. okt. 20. 16:10
1/2 anonim válasza:
120 (arab szam)= 11110 (harmas szamrendszer)
2/2 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Ha tízesbe akarod átváltani, akkor így:
0 * 3⁰ = 0
2 * 3¹ = 6
1 * 3² = 9
---------------
0 + 6 + 9 = 15