Térfogat Araknál nekem 0.0005 m^3/S és igy v=qv/A 0.00039m\s jött ki. 1m/S a helyes. Mit csinálok rosszul?2018. okt. 18. 20:24
1/7 A kérdező kommentje:
Tèrfogatáramot akartam irni
2018. okt. 18. 20:31
2/7 anonim válasza:
A térfogatáram egyenlő a keresztmetszet felületével szorozva a sebességgel.
A=40^2*pi=5026mm^2=5,026*10^-3 m^2
t=2400s
v=V/(A*t)=0,1m/s nekem ennyi jött ki, szerintem mindet jól váltottam át.
3/7 anonim válasza:
Közelítően az a jó megoldás, amit a #2-es számolt, 0.1m/s.
Bár azt tudhatnád, hogy műszaki feladatoknál nem a sugárral szokás számolni, hanem az átmérővel! A=d^2*pi/4.
4/7 A kérdező kommentje:
R^2*π
2018. okt. 19. 08:19
5/7 A kérdező kommentje:
A felületet miért szorzom az idővel? Itt hibáztam és nem tudom miért.
2018. okt. 19. 09:25
6/7 A kérdező kommentje:
R^2*π/4 az nem 5024 hanem 1256. Ez se tiszta
2018. okt. 19. 09:35
7/7 anonim válasza:
A térfogatáramot( most V'-vel fogom jelölni) az alábbi adatokból kétféleképpen is ki lehet számolni:
V'= V/t
V'= A*v
Ebből következik, hogy V/t= A*v, kifejezed a sebességet:
v=V/(A*t)
A kör területét pedig kiszámolhatod a sugár és az átmérő segítségével is: R^2pi=d^2pi/4