A szivattyú kifolyocsövenek atmeröje 80mm. Mekkora a csöben levö víz sebessége ha ha 40min alatt 1,2m^3 vizet emel ki?

Térfogat Araknál nekem 0.0005 m^3/S és igy v=qv/A 0.00039m\s jött ki. 1m/S a helyes. Mit csinálok rosszul?
2018. okt. 18. 20:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Tèrfogatáramot akartam irni
2018. okt. 18. 20:31
 2/7 anonim ***** válasza:

A térfogatáram egyenlő a keresztmetszet felületével szorozva a sebességgel.

A=40^2*pi=5026mm^2=5,026*10^-3 m^2

t=2400s

v=V/(A*t)=0,1m/s nekem ennyi jött ki, szerintem mindet jól váltottam át.

2018. okt. 18. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Közelítően az a jó megoldás, amit a #2-es számolt, 0.1m/s.


Bár azt tudhatnád, hogy műszaki feladatoknál nem a sugárral szokás számolni, hanem az átmérővel! A=d^2*pi/4.

2018. okt. 18. 23:51
 4/7 A kérdező kommentje:
R^2*π
2018. okt. 19. 08:19
 5/7 A kérdező kommentje:
A felületet miért szorzom az idővel? Itt hibáztam és nem tudom miért.
2018. okt. 19. 09:25
 6/7 A kérdező kommentje:
R^2*π/4 az nem 5024 hanem 1256. Ez se tiszta
2018. okt. 19. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:

A térfogatáramot( most V'-vel fogom jelölni) az alábbi adatokból kétféleképpen is ki lehet számolni:

V'= V/t

V'= A*v

Ebből következik, hogy V/t= A*v, kifejezed a sebességet:

v=V/(A*t)

A kör területét pedig kiszámolhatod a sugár és az átmérő segítségével is: R^2pi=d^2pi/4

2018. okt. 19. 15:40