2018. ápr. 23. 15:11
2/2 anonim válasza:
Szia!
m=120kg
h=3m
A potenciális energia ilyen magasságban Epot=m*g*h
Epot=120*9,81*3
Epot=3531,6J Ennyi kellenne 100%-os hatásfok mellett, de a feladat szerint mindehhez 5000J befektetett energiára volt szükség.
hatásfok=(W hasznos/W befektetett)*100
hatásfok=(3531,6/5000) *100=70.6%