Mekkora annak a csigának a hatásfoka, amely egy 120 kg-os terhet 3 m magasba 5000 J munka árán emel fel?


2018. ápr. 23. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
m*g*h/W.
2018. ápr. 23. 15:45
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


m=120kg

h=3m


A potenciális energia ilyen magasságban Epot=m*g*h

Epot=120*9,81*3

Epot=3531,6J Ennyi kellenne 100%-os hatásfok mellett, de a feladat szerint mindehhez 5000J befektetett energiára volt szükség.


hatásfok=(W hasznos/W befektetett)*100

hatásfok=(3531,6/5000) *100=70.6%

2018. ápr. 25. 08:49