Egy könyvespolcon 9 verseskötet van,7 prózai könyv és 3 amiben próza és vers is van. Hány könyv van a a polcon?

Valaki segítene ebben mert nem tudom :( Egyébként halmazos feladat

2018. okt. 10. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A feladat kétféleképpen értelmezhető;


"normális" ember úgy értelmezi a verseskötetet, hogy az egy olyan könyv, amelyben csak és kizárólag versek vannak, hasonlóan a prózai könyvvel. Eszerint 9+7+3=19 könyv van.


a "feladat" úgy értelmezi, hogy verseskötetnek minősül az, amelyben van vers, hasonlóan a prózai könyvvel. Ebben az esetben ha csak a verseskötetek és a prózai könyvek számát adjuk össze, akkor 9+7=16 könyvet számolunk, azonban azt a 3-at kétszer számoltuk meg, amelyben mindkettő megtalálható (egyszer, amikor a versesköteteket számoltuk össze, és egyszer, amikor a prózákat), viszont csak egyszer kellene megszámolni azokat is, így azok számát egyszer levonjuk az összegből, így kapjuk, hogy 16-3=13 könyv van a polcon.

2018. okt. 10. 19:12
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2018. okt. 10. 19:49