Ez lenne az: [link]

Ez alapvetően ugye ilyen végtelen-végtelen alak, és gyakon azt írtam fel, hogy ilyen esetben érdemes kiemelni a legerősebb tagot és utána nézni. Viszont kiemelve végtelen*0-hoz jutunk, amire ráírtam hogy 0. De elméletben a végtelen*0 is határozatlan, és nem tudjuk megmondani az értékét.

Köszi a segítséget előre is!



2018. okt. 2. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ennek nyilvánvalóan 1 lesz a határértéke. Ezt ránézésre látjuk.
2018. okt. 2. 23:32
 2/9 A kérdező kommentje:
A kérdés pont az, hogy miért? Mert nekem nem egyértelmű. Kifejtenéd kérlek?
2018. okt. 2. 23:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Szorozd be a konjugálttal, gyöktelenítsd, akkor a végén nem n*0-ra jutsz. Ez egy sz.patós feladat, jó hosszú lesz a levezetése. :)
2018. okt. 3. 00:53
 4/9 bongolo ***** válasza:
78%

Igen, lehet olyan konjugált-szerű dolgot is csinálni, ahol most az (a-b)(a²+ab+b²)/(a²+ab+b²) átalakítást lehet érteni a konjugálttal való bővítésen. (Ahol persze a=∛valami és b=∛másmi) Szívás...


Vagy lehet egyszerűbben azt csinálni, hogy:

∛(n³+3n²+1) = ∛((n+1)³-3n) = (n+1)·∛(1 - 3n/(n+1)³)

∛(n³+4) = n·∛(1 + 4/n³)

és ezek végtelen szorozva 1 alakúak határértékben, úgyhogy (n+1) - n = 1 marad belőlük.


Csak a köbös és négyzetes tagot kell figyelembe venni, amikor a "teljes köb" átalakítást csinálod.

2018. okt. 3. 01:42
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a seítségetek!
2018. okt. 3. 12:27
 6/9 bongolo ***** válasza:
71%
Eddig türtőztettem magam, de már ott tartok, hogy itthagyom a gyk-t, mert az utóbbi időben valakik rendszeresen lepontozzák a jó válaszokat. Aki rányom a lemutató hüvelykujjra, az vegye már a fáradságot hogy leírja, miért gondolta, hogy hülyeség, mert így nem lehet neki megmagyarázni, hogy nincs igaza, és úgy marad szegény tudatlanul. Szóval szeretném tudni, hogy kinek miért nem tetszett a válaszom?
2018. okt. 4. 10:40
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Ugyanezt tapasztaltam én is. Egyszer valaki írt nekem egy privátot, hogy miért pontozott le:


"Én pontoztalak le. Leginkább azért, mert megtehetem"


Ilyen buta emberekkel van tele újabban ez a lap.

2018. okt. 4. 12:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Én adtam egy zöldet mindenkinek (az #1 kivételével), de nem tudtam vele feljebb tornászni a százalékokat. :\ Én azt javaslom, hogyha zavar, akkor ne foglalkozz vele! Errefelé már azért is piros kéz jár, ha valakinek nem tetszik egy szó a mondatban, persze lefogadom, hogy ezek a lepontozók read only módban vannak itt, ezért tiltani sem tudják őket.
2018. okt. 4. 15:11
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta nem néztem rá a kérdésre. Én még amikor kiírtam, direkt felpontoztam mindenkit. Szóval nem tudom ki az a barom aki szórakozik. Sajnálom srácok!
2018. okt. 27. 16:01