Hogyan lehetne a műszaki rajzokat könnyedén elkészíteni? (részletek lent)
Jelenleg egy műszaki egyetemre járok, ahol a gépelemek nevű tantárgyból szerkesztett rajzokat kell készíteni. A feladatok kiírásában szerepel, hogy számítógépes rajzok nem adhatóak be. AutoCAD-ben viszonylag gyorsan és pontosan tudok rajzolni, emiatt kézzel nem is nagyon szeretnék. A probléma abból származik, hogy A3-tól nagyobb rajzokat is kell csinálni a félévben, az pedig hagyományos eszközökkel sokkal időigényesebb és macerásabb, mint számítógépen.
Az lenne a kérdésem, hogy mivel nyomtatott rajzot nem fogadnak el, hogyan lehetne a rajzolást leegyszerűsíteni? Mit kéne tennem ahhoz, hogy ne vegyék észre a különbséget a kézi és gépes változat között? Esetleg van-e olyan módszer, amivel a rajzolás nagy részét AutoCAD-ben meg lehet csinálni, és a munkának csak töredék részét végzem papíron.
Az #1-essel az a baj, hogy akkor nem fognak látszani a szerkesztések, márpedig attól kézi rajz a kézi rajz.
Ha elfogadják, akkor használhatsz segédeszközöket, pl. sablonokat (úgy keress rá, hogy "vonalzó sablon", azt hiszem ez a neve), görbe vonalzót. Ha nem fogadják el, akkor sajnos marad a derékszögű vonalzó és körző páros.
nálunk pl. sok tanár csak szabadkézi rajzokat fogad el, úgy kell kézzel rajzolni, mintha szerkesztetted volna. vizsgán se lehet szerkeszteni, úgyhogy gyakorlás nélkül nem megy.
ha nem szeretnél foglalkozni vele, akkor megfizetsz vkit, sokan ebből élnek
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!