Oldja meg a következő egyenletet a valós számok halmazán!

(3x – 4)2 – (6x – 7)2 = 0

énis megcsináltam csak kiváncsi vagyok másnak is az jött e ki ami nekem:)

Köszi előre a válaszokat.


2010. jún. 22. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

2(3x-4)-2(6x-7)=0

6x-8-12x+14=0

-6x+6=0

-6x=-6

x=1

2010. jún. 22. 16:26
 2/9 A kérdező kommentje:

én négyzetre emeltem és a végén másodfokúra jött ki..most melyik lehet a jó?:S

de köszi azért:)

2010. jún. 22. 16:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jól oldotta meg a feladatot.
2010. jún. 22. 16:33
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi nektek :)
2010. jún. 22. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:
így a jó, miért emelted négyzetre?
2010. jún. 22. 17:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy esetleg a kérdező a zárójel utáni ketteseket négyzetre emelésnek szánta? Bár akkor is inkább a gyökvonásnak lenne értelme mint a négyzetre emelésnek...
2010. jún. 22. 18:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a 2-esek szorzást jelölnek akkor x=1(ez biztos)

Ha négyzetre emelés akkor nekem x=61/65(hatvanegyhatvanötöd) az valós? És nem biztos hogy jó...

2010. jún. 24. 15:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az négyzetre emelés, rendezve ez jön ki:

-27x^2+60x-33=0 (3-mal osztható esetleg)


Innen x(1)=1 és x(2)=-11/9

2010. jún. 25. 18:16
 9/9 anonim válasza:
Az utolsó hülyeség,ez egy elsőfokú egyenlet, azaz egy valós gyöke van,nem lehet kettő,gondolkodj már.
2010. jún. 26. 20:01