Leellenőriznétek a kémia házimat?


1, Számítsd ki 1,00 kg kénatom anyagmennyiségét és az atomok számát!


1,875*10 a 25 en


31,25 g

(Kétlem, hogy ez jó lenne)


2, Számítsd ki 5,00 mmol vasatom tömegét!


0,28 gramm


3, Mekkora tömegü kénatom tartalmaz 6*10 a 24 db protont?


20 gramm



2018. szept. 12. 20:19
 1/1 Arp Du ***** válasza:

1) 1,00kg= 1000g

kénatom moláris tömege: M= 32g/mol

n=m/M= 1000g /32g/mol= 31,25 mol kénatom


31,25 *6*10^23= 1,875*10^25 db kénatom


2) nekem is ennyi


3) 1 kénatomban 16 proton van

1 mol= 6*10^23 db

1 mol kénatomban 16 *6*10^23 db proton van

x mol kénatomban 6*10^24 proton

x= 6*10^24 /(16*6*10^23)

a tört számlálóját és nevezőjét is osztva 6*10^23-mal:

x= 10/16= 0,625 mol

m= n*M= 0,625 mol *32g/mol= 20 g kénatom

(máshogy is lehet számolni)

2018. szept. 16. 22:16