1, Számítsd ki 1,00 kg kénatom anyagmennyiségét és az atomok számát!
1,875*10 a 25 en
31,25 g
(Kétlem, hogy ez jó lenne)
2, Számítsd ki 5,00 mmol vasatom tömegét!
0,28 gramm
3, Mekkora tömegü kénatom tartalmaz 6*10 a 24 db protont?
20 gramm
2018. szept. 12. 20:19
1/1 Arp Du válasza:
1) 1,00kg= 1000g
kénatom moláris tömege: M= 32g/mol
n=m/M= 1000g /32g/mol= 31,25 mol kénatom
31,25 *6*10^23= 1,875*10^25 db kénatom
2) nekem is ennyi
3) 1 kénatomban 16 proton van
1 mol= 6*10^23 db
1 mol kénatomban 16 *6*10^23 db proton van
x mol kénatomban 6*10^24 proton
x= 6*10^24 /(16*6*10^23)
a tört számlálóját és nevezőjét is osztva 6*10^23-mal:
x= 10/16= 0,625 mol
m= n*M= 0,625 mol *32g/mol= 20 g kénatom
(máshogy is lehet számolni)