Matek versenyre kellenének ezek a feladatok, segitenetek?


Szóval megyek versenyre és a tanár adott feladatokat de ezeket nem tudom:


12 különböző pozitív egész szám átlaga 12. Legfeljebb mekkora lehet ezen a számok közül a legnagyobb?


Egy utcában 20 ház van. Nyolc háznak kevesebb mint 6 szobája van. Ötnek több mint 7 szobája van. Kettőnek van több mint 8 szobája. Összesen hány háznak van 6,7 vagy 8 szobája az utcában?



2018. szept. 12. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

átlag azt jelenti, hogy összeadom a számokat és elosztom a daramszámmal.


A = szum/db

Átrendezve:

szum = A*db


szum = 12*12=144

mivel mind különböző, ezért a legnagyobb számot úgy lehet belecsempészni, ha 1,2,...,10,11 az első 11 szám, és az utolsó pont annyi, hogy 144-re jöjjön ki az összeg.


"Egy utcában 20 ház van. Nyolc háznak kevesebb mint 6 szobája van. Ötnek több mint 7 szobája van. Kettőnek van több mint 8 szobája. Összesen hány háznak van 6,7 vagy 8 szobája az utcában?"


"Nyolc háznak kevesebb mint 6 szobája van."

"Kettőnek van több mint 8 szobája."


Akkor értelemszerűen 20-8-2 háznak van 6,7,8 szobája.

A harmadik információ nem kell, az csak figyelem elterelésnek írták bele.

2018. szept. 12. 16:15
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ment a zöld
2018. szept. 12. 20:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Bár az elsőt nem teljesen értem nem😬
2018. szept. 12. 20:44
 4/5 anonim válasza:
12 különböző pozitív egész szám átlaga 12. Vagyis az összegük 12×12, mert az átlag úgy jön ki hogy összeadod a számokat, majd elosztod a darabszámukkal. Tehát most már csak annyi a lényeg, hogy találj 12 különböző pozitív egész számot, amelyek összege 12×12=144. Közben persze az a lényeg, hogy a legnagyobb szám a lehető legnagyobb legyen, vagyis ha a 12 számból az egyik szám akár csak 1gyel is nagyobb ennél a maximumnál, akkor már nem lehet előállítani a 12 megfelelő számot mert pl már nem lesznek különbözők vagy pozitívak. Ahhoz hogy a legnagyobb szám a lehető legnagyobb legyen, az kell hogy a másik 11 minél kisebb legyen, de persze közben mindegyik különböző pozitív egész legyen. Ez csak úgy lehet, hogyha az első 11 szám 1től 11ig a pozitív egészek. Így a 12. szám a 144-1-2-...-10-11=78. Vagyis a keresett szám a 78.
2018. szept. 15. 10:54
 5/5 anonim válasza:
És amúgy milyen versenyre mész, és hanyadikos vagy?:)
2018. szept. 15. 10:55