mi a megoldás menete? a válaszokat előre is köszönöm.

2018. aug. 28. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Egy hasonló feladatot tudok ajánlani:

[link]

Ez alapján már megy?

2018. aug. 28. 19:20
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Ha a szinuszfv. a teljes értelmezési tartományban szigorúan monoton lenne, akkor simán lehetne írni, hogy 3x=2x, amiből x=adódna. Egy exponenciális egyenletnél tipikusan így lehet eljárni.


De nem szigorúan monoton, csak szakaszonként, ezért a 360°-os periódust figyelembe kell venni:


3x=2x+k*360°. A periódust elég csak az egyik oldalra kiírni, ez belátható. Itt k=0,+-1,+-2,...


Tehát x=k*360°jön ki, ha úgy tetszik, x=2k*pi.


Látható, hogy a k=0 eset föntebb is kiadódott, de ez csak egy adott intervallumban lévő megoldás.

2018. aug. 28. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Folytatás: A 3x=180°-2*x+L*360° egyenlőségnek is teljesülnie kell, azaz


5x=(1+2L)*180°, azaz x=(1+2L)*36°.


Ahol L=0,+-1,+-2,...

2018. aug. 28. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
melyik ostoba pontozgat itt lefelé? El sem olvastad, mert 10 perc után van lepontozva. Idióta!
2018. aug. 28. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen alakú trigonometrikus egyenleteknél én azt preferálom, hogyha koszinuszra térünk át, ehhez csak a sin(x)=cos((pi/2)-x) összefüggést kell használni. Eszerint sin(3x)=cos((pi/2)-3x) és sin(2x)=cos((pi/2)-x), tehát az egyenlet:


cos((pi/2)-3x) = cos((pi/2)-2x)


Azért jobb a koszinusszal számolni, mivel tudjuk, hogy a cos() függvény páros, ami azt jelenti, hogy ugyanúgy számolunk, mint például a másodfokú egyenletnél; az x^2=9 megoldásai x=+-3. Hasonló módon itt is az lesz, hogy


(pi/2)-3x = +-((pi/2)-2x+k*2pi)


Szerintem ez az eljárás egy kicsit átláthatóbb, de kinek mi.

2018. aug. 28. 22:38