Melyik gyerekből lesz valószínűleg szupersztár? (matek)


Van két különböző élethelyzetben álló srác aki sportoló szeretne lenni.

Az egyik sokkal szerencsésebb helyzetben van, mivel gazdagok a szülei így tudják finanszírozni a speciális képzéseket, külön edzőt tudnak hozzá fogadni stb.

A másik gyerek viszont valamivel tehetségesebb és motiváltabb.

Ebben a sportágban a tehetség 35%-ot számít, a szorgalom 25%-ot, a szerencse (pénz) 40%-ot.

Melyik gyerekből lesz valószínűleg szupersztár?


A szegényebb gyerek tehetsége 80%, szerencséje 10% (valaki talán felfedezi a klubból), szorgalma 70%

A gazdagabb gyerek tehetsége 55%, szerencséje 80%, szorgalma 35%



2018. aug. 16. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Sima súlyozott átlagos feladat. Meddig jutottál benne?
2018. aug. 16. 14:43
 2/7 anonim ***** válasza:

A gazdagabb gyerekből.

A szegénynek 49,5% az esélye arra szupersztár legyen.

A gazdagnak 60%.

2018. aug. 17. 00:36
 3/7 sharkxxx ***** válasza:

35 + 25 + 40 = 100

35*80% + 25*70% + 40*10% = 35*0,80 + 25*0,70 + 40*0,10 = 49,5

35*55% + 25*35% + 40*80% = 35*0,55 + 25*0,35 + 40*0,80 = 60

49,5 < 60

A gazdagabb gyerekből lesz valószínűleg szupersztár.

2018. aug. 17. 10:09
 4/7 A kérdező kommentje:
a 35/25/40-et mért nem tizedes törtben kell felírni?
2018. aug. 17. 11:00
 5/7 anonim ***** válasza:
mert az 35/100 (35%) + 25/100 (25%) + 40/100 (40%) = 100/100 (100%)
2018. aug. 17. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:
hogy a végén egybe szorzod meg 100-al , hogy megkapd a %-os arányt vagy a tagokat (0,35 + 0,4 + 0,25) egyenként 100-al teljesen mindegy végeredmény szempontjából (előző voltam)
2018. aug. 17. 12:21
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi értem, valamit elírtam a tizedestörtes szorzásnál.
2018. aug. 17. 23:58