#statisztika #Készlet gazdálkodás
2018. jún. 29. 20:24
1/6 anonim válasza:
Az megvan, hogyan számolod ki az átlagot?
2/6 A kérdező kommentje:
Vagyis hogy mennyi a februári nyitó részlet. Bocsi, elírtam.
2018. jún. 30. 13:37
3/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy az átlagkészletet úgy kapjuk meg, hogy: Nyk+ZK/2
2018. jún. 30. 13:44
4/6 anonim válasza:
Tehát tudod, hogy ez a képlet:
Átlag = (Nyk+ZK)/2
Ebből 2 tagot ismersz. Be kell írni az egyenletbe és kiszámolni az ismeretlent.
14100 = (13400+Zk)/2
5/6 A kérdező kommentje:
Én mindezt értem csak azt nem, hogy hogyan kell az egyenletet rendezni. Próbálgattam, de mindig elakadtam/ nem jó eredmény jött ki.
2018. júl. 2. 16:00
6/6 A kérdező kommentje:
Már rájöttem. A megoldás a következő: 14100=13400+ZK/2 (X2)
14100x2= 13400+ZK (-13400)
(14100x2)-13400= ZK
De azért köszönöm szépen a válaszokat.
2018. júl. 2. 16:17