Momiji the Bitch kérdése:

Készletgazdálkodásnál hogyan tudom kiszámolni a februári nyitókészletet ha meg van adva, hogy a nyitó készlet jan.1-jén 13400 E Ft, és a januári átlag készlet 14100 E Ft?


#statisztika #Készlet gazdálkodás
2018. jún. 29. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Az megvan, hogyan számolod ki az átlagot?
2018. jún. 30. 06:49
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagyis hogy mennyi a februári nyitó részlet. Bocsi, elírtam.
2018. jún. 30. 13:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy az átlagkészletet úgy kapjuk meg, hogy: Nyk+ZK/2
2018. jún. 30. 13:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Tehát tudod, hogy ez a képlet:

Átlag = (Nyk+ZK)/2


Ebből 2 tagot ismersz. Be kell írni az egyenletbe és kiszámolni az ismeretlent.


14100 = (13400+Zk)/2

2018. júl. 2. 09:36
 5/6 A kérdező kommentje:
Én mindezt értem csak azt nem, hogy hogyan kell az egyenletet rendezni. Próbálgattam, de mindig elakadtam/ nem jó eredmény jött ki.
2018. júl. 2. 16:00
 6/6 A kérdező kommentje:

Már rájöttem. A megoldás a következő: 14100=13400+ZK/2 (X2)


14100x2= 13400+ZK (-13400)


(14100x2)-13400= ZK


De azért köszönöm szépen a válaszokat.

2018. júl. 2. 16:17