Ennél az egy feladott házinál megakadtam, pedig már egy oldalt végigcsináltam. Segítsetek légyszi!2018. jún. 26. 11:10
1/4 anonim válasza:
Azonos alapú hatványokat úgy szorzunk össze, hogy a kitevőket összeadjuk.
a^(n+1)*a^(n-1) = a^[(n+1)+(n-1)]=a^(2n)
2/4 anonim válasza:
Nem hiányzik két zárójel? Akkor (a-b)*(a+b) nevezetes azonosság. Na, meg az sem egyértelmű, hogy (a^n)+1 vagy a^(n+1).
Ahogy te írtad, úgy az is megoldás, hogy először a szorzatot kell elvégezni, és akkor 1*a^n az ugye a^n, +(a^n)-1=(2a^n)-1.
Szóval amit mondani akarok, hogy így nem egyértelmű a feladat,tehát írd le, úgy, hogy kiraksz zárójeleket a megfelelő helyre.
3/4 A kérdező kommentje:
a^(n+1) * a^(n-1)
2018. jún. 26. 15:59
4/4 anonim válasza:
Akkor az első válaszoló helyesen írta.