A tömlő én lévő levegő nyomása 20 fokon 2*10ötödiken. A levegő tömegének hanyadreszet kell 20 fokon kiengedni, hogy a bennmarado levegő nyomása 35 fokon is legfeljebb 2*10 ötödiken legyen?

Ugyanitt szeretnék egy összefüggő magyarázatot, hogyan tudom kiszámolni ezt pl. Moláris tömeggel.
2018. jún. 21. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ideális gáz állapotegyenletét kell használni:

p*V=n*R*T


A tömeg úgy kerül a képbe, hogy

n = m/M (M a moláris tömeg)


p*V = m/M*R*T

Ezt átrendezhetjük:

1/T*m = R/M*V*p = állandó most.


1/(T1*m1) = 1/(T2*m2)


m2/m1 = T1/T2


T-t Kelvinben kell beírni.

2018. jún. 22. 12:50
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké akkor m2:m1=T1:T2 0.95 részét kell kiengedni? Arányszámitas.
2018. jún. 22. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha m2:m1=.95 akkor 5%-ot kell kiengedni.


100% volt 95% maradt.

2018. jún. 22. 21:44
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2018. jún. 23. 18:56