Ugyanitt szeretnék egy összefüggő magyarázatot, hogyan tudom kiszámolni ezt pl. Moláris tömeggel.2018. jún. 21. 21:34
1/4 anonim válasza:
Ideális gáz állapotegyenletét kell használni:
p*V=n*R*T
A tömeg úgy kerül a képbe, hogy
n = m/M (M a moláris tömeg)
p*V = m/M*R*T
Ezt átrendezhetjük:
1/T*m = R/M*V*p = állandó most.
1/(T1*m1) = 1/(T2*m2)
m2/m1 = T1/T2
T-t Kelvinben kell beírni.
2/4 A kérdező kommentje:
Oké akkor m2:m1=T1:T2 0.95 részét kell kiengedni? Arányszámitas.
2018. jún. 22. 21:16
3/4 anonim válasza:
Ha m2:m1=.95 akkor 5%-ot kell kiengedni.
100% volt 95% maradt.
4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2018. jún. 23. 18:56