2018. jún. 20. 09:25
1/1 anonim válasza:
A fa 4,5 cm hosszú úton állítja meg a lövedéket, azaz csökkenti a mozgási energiáját nullára. Mivel a fékezőerő a lövedék mozgásával ellentétes irányú, az átlagerő munkája a definíció alapján W=−F*s
A munkatétel szerint: Wö=deltaEm, azaz -Fs=0-1/2m*v^2 ebből F=m*V^2/2*s
Ebből: F=2000N
Tehát a helyes válasz a C.