2018. jún. 16. 13:02
1/3 anonim válasza:
Képletbehelyettesítés. Mit nem értesz?
Nyílvánvalóan a
(1): (4-x0)^2+(1-y0)^2=R^2
(2): x0^2+(3-y0)^2=R^2
(3): x0-2*y0-4=0
-----------------
egyenletrendszert kell megoldani x0, y0, R-re.
2/3 anonim válasza:
Folytatva: Ennek megoldása pedig egyszerű (1)
és(2)-őt egyenlővé teszed R-ben, ekkor csak x0, y0 lesz az
ismeretlen.
(3)-ból kifejezed y0-át, beírod, és megoldod x0-ra.
Ezt vissza írod (3)-ba, így y0 is meglesz.
A kapott x0,y0 párt visszaírod (1)-be vagy (2)-be, abból megkapod R-et.
Remélem érthető.
Mechanikus egyszerű algaebrai számítás, gondolkodnod sem kell, megadtam az algoritmust.
3/3 A kérdező kommentje:
Érthető, köszönöm szépen :)
2018. jún. 16. 19:48