Hogyan tudom meghatározni annak a körnek az egyenletét, amely áthalad az A (4,1) és B (0,3) pontokon és középpontja rajta van a d: x - 2*y - 4 = 0 egyenesen?


2018. jún. 16. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Képletbehelyettesítés. Mit nem értesz?


Nyílvánvalóan a


(1): (4-x0)^2+(1-y0)^2=R^2


(2): x0^2+(3-y0)^2=R^2


(3): x0-2*y0-4=0

-----------------


egyenletrendszert kell megoldani x0, y0, R-re.

2018. jún. 16. 15:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Folytatva: Ennek megoldása pedig egyszerű (1)

és(2)-őt egyenlővé teszed R-ben, ekkor csak x0, y0 lesz az

ismeretlen.

(3)-ból kifejezed y0-át, beírod, és megoldod x0-ra.

Ezt vissza írod (3)-ba, így y0 is meglesz.


A kapott x0,y0 párt visszaírod (1)-be vagy (2)-be, abból megkapod R-et.


Remélem érthető.


Mechanikus egyszerű algaebrai számítás, gondolkodnod sem kell, megadtam az algoritmust.

2018. jún. 16. 15:28
 3/3 A kérdező kommentje:
Érthető, köszönöm szépen :)
2018. jún. 16. 19:48