Létezik erre az összegre valami megoldóképlet?

k^0+k^1+k^2+...+k^n= ?

2018. jún. 13. 19:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
39%

Másik, kicsit egyszerűbb bizonyítás: én is S-sel jelölöm az összeget, tehát


S = k^0+k^1+k^2+...+k^n


Szorozzuk meg ezt az egyenletet k-val:


k*S = k^1+k^2+...+k^n+k^(n+1)


Itt is meg lehet tenni, hogy k^1+k^2+...+k^n összege S-1 és azzal továbbszámolni, de picit egyszerűsíti az életünket, hogyha a két egyenletet kivonjuk egymásból (szépen kinullázzák egymást a tagok), ekkor:


k*S - S = -k^0+k^(n-1), kiemelünk S-t, majd osztunk k-1-gyel:


S = k^(n-1)-1/(k-1)

2018. jún. 13. 19:56
1 2