Ambi2.0 kérdése:

Egyik végén zárt vékony üvegcsőben 15 cm hosszú higanyoszloppal levegőt zárunk el. A levegőoszlop hossza a cső függőleges állásánál, ha a cső nyitott vége van felül,12 cm; ha a cső nyitott vége van alul,18 cm. Mekkora a külső légnyomás?


b) Milyen hosszú a bezárt levegőoszlop, ha a csövet ferdén tartjuk, nyitott véggel felfelé úgy hogy a cső a vízszintessel 60°-os szöget zár be?


Ha valakinek van megoldása erre a feladatra, lenne szíves leírni? A választ előre is köszönöm.



2018. jún. 5. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Legyen P a külső nyomás P1 az első esetben P2 a másodikban.

A hidrosztatikai nyomás (itt a higanyé) P(h)=h*ró*g


1. Első eset: P1=P+h*ró*g

2. esetben P2= P-h*ró*g


És tudjuk hogy P*V = állandó így P1*V1=P2*V2

ebből kijön hogy P1/P2=18/12

Na két egyenlet és két ismeretlen (P1 vagy P2 , és P)

Már csak meg kell oldani

2018. jún. 5. 16:16
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért itt csináltatod meg a házidat?
2018. júl. 16. 10:13