b) Milyen hosszú a bezárt levegőoszlop, ha a csövet ferdén tartjuk, nyitott véggel felfelé úgy hogy a cső a vízszintessel 60°-os szöget zár be?
Ha valakinek van megoldása erre a feladatra, lenne szíves leírni? A választ előre is köszönöm.
2018. jún. 5. 15:18
1/2 anonim válasza:
Legyen P a külső nyomás P1 az első esetben P2 a másodikban.
A hidrosztatikai nyomás (itt a higanyé) P(h)=h*ró*g
1. Első eset: P1=P+h*ró*g
2. esetben P2= P-h*ró*g
És tudjuk hogy P*V = állandó így P1*V1=P2*V2
ebből kijön hogy P1/P2=18/12
Na két egyenlet és két ismeretlen (P1 vagy P2 , és P)
Már csak meg kell oldani
2/2 anonim válasza:
Miért itt csináltatod meg a házidat?