2016. jan. 10. 18:44
1/1 anonim válasza:
Először is a hőmérsékletet átváltod kelvinbe! T = 273 K
Felírod a dugattyúra ható erőket:
0 = p0A + M'g - pA,
mivel a dugattyú egyensúlyban van, (ahol M' a dugattyú tömege). Innen:
p = p0 + M'g/A a gáz nyomása.
Felírod az ideális gáz egyenletét:
pV = (m/M)RT = pAh, innen a keresett magasság:
h = mRT/(MpA).