Egy hegy csúcsára vezető egyenes út hossza 240 mm, emelkedése 15fok. A hegy tetején áll egy 32 cm magas kilátó torony. Mekkora szögben látszik a kilátó teteje az út aljától?


2018. jún. 4. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Probaltad lerajzolni?
2018. jún. 4. 23:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen hegy az, ami 62 milliméter magas?
2018. jún. 5. 00:04
 3/3 sharkxxx ***** válasza:

u = 240 mm = 24 cm (a hegy csúcsára vezető út)

k = 32 cm (a kilátó torony)

alpha = 15 (az út emelkedése)

beta = ? (a kilátó torony emelkedése)

------ ------ ------ ------ ------

a = u*sin(alpha) = 24*sin(15) = 6,211657

b = u*cos(alpha) = 24*cos(15) = 23,18221983

tg(beta) = (a + k)/b = (6,211657 + 32)/23,18221983 = 1,6483

beta = arctg(1,6483) = 58,75568


58,75568 fokos szögben látszik a kilátó teteje az út aljától.

2018. jún. 5. 18:35