A vitamintabletták henger alakú dobozának térfogata 98,96 cm3 alapkörének átmérője 3cm. Hány db 0,6 cm magasságú tabletta fér bele, ha a henger magasságából a dugó 2 cm-t elfoglal?2018. jún. 4. 19:42
1/2 anonim válasza:
henger térfogatát elosztod az alapkör területével, ebből megkapod a henger magasságát.
A magasságból kivonod a 2 centi dugót, aztán kiszámolod, hogy hányszor van meg benne 0,6
2/2 sharkxxx válasza:
V = 98,96 cm^3 (térfogat)
d = 3 cm (átmérő)
dugo = 2 cm
tabletta = 0,6 cm
darab = ?
------ ------ ------
r = d/2 = 3/2 = 1,5 (sugár)
S = r^2*Pi = 1,5^2*3,14 = 2,25*3,14 = 7,065 (alapkör területe)
h = V/S = 98,96/7,065 = 14 (henger magassága)
darab = (h - dugo)/tabletta = (14 - 2)/0,6 = 12/0,6 = 20
20 darab tabletta fér bele a dobozba.