Mai árengedmény 20% hogyan lehet kiszámítani?

2018. máj. 31. 08:37
 1/10 A kérdező kommentje:
3288 kell kijönnie.
2018. máj. 31. 08:38
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez eddig elég kevés információ, hogy csak az árengedményt írtad le.
2018. máj. 31. 08:40
 3/10 anonim ***** válasza:
4110-20%=3288
2018. máj. 31. 08:57
 4/10 anonim ***** válasza:
3288/20*100=16440
2018. máj. 31. 09:24
 5/10 A kérdező kommentje:
nem jó mit csináljak?
2018. máj. 31. 10:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk írd le a konkrét feladatot elejétől a végéig.
2018. máj. 31. 11:24
 7/10 anonim ***** válasza:
x*1.2=3228
2018. máj. 31. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
0,8*
2018. máj. 31. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Az eredeti árból kivonod a 20%-át. Vagy veszed az eredeti ár 80%-át. Nem jártál még boltban? :)
2018. máj. 31. 16:23
 10/10 anonim válasza:

Szerintem a legkönnyebb arányossággal kiszámolni.

Leírod hogy 100 százalék az hány forint (eredeti ár)

A 100 százalék alá leírod a 80 százalékot (100-20%)

Az eredeti ár alá egy X-et írsz

És keresztszorzással kiszámítod.

Számoljunk úgy,hogy 5000 eredetileg a ruha

Ami annyit jelent,hogy X= 80×5000/100

És megkapod

2018. máj. 31. 21:37