Ugye itt van ez a jegybanki alapkamat mizéria.

Mi 4%-kal vettük fel, most 2,3%-kal is van hitel.

Hogy tudnám kiszámolni, hogy mondjuk mennyivel változna a törlesztő, ha 1%-ot felmenne az alapkamat?

Vagy mondjuk 5%-kal?


Köszönöm szépen, ha valaki segít.


2018. máj. 27. 12:58
 1/4 Arp Du ***** válasza:

mennyi összeget vesz ki: a

mennyi évre: n

ebből kiszámoljuk, mekkora a törlesztőrészlet: x=?

ha 4%-os a kamat, akkor

x= a *1,04^n *0,04/(1,04^n -1)


ha 2,3%-os a kamat, akkor

x= a *1,023^n *0,023/(1,023^n -1)


ha 5%-os a kamat, akkor

x= a*1,05^n *0,05/(1,05^n -1)


Ha az évek során változik a kamat, akkor is szükség van az évek számára, pl. 10 évig 4%-os a kamat, utána 5 évig 2,3%-os a kamat. És mennyi pénzt vesz ki?

2018. máj. 27. 22:36
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
“mizéria”. Látszik, fingod sincs arról, hogyan alakul a pénzpiac. Nem értem az ilyen tudatlan emberek miért vesznek fel hitelt... Remélem lesz 5% az irányadó kamatláb aztán a büdös életben nem fogod visszafizetni de meg is érdemelnéd.
2018. máj. 27. 23:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg te idióta mióta házi feladat kérdés ez... Szerencsétlen
2018. máj. 27. 23:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Nyugodtan vergődjél, holnap megyek hozzáértőhöz:)
2018. máj. 27. 23:52