Egy kétemeletes házban a második emeleten lakók alatt 67 személy a földszinten lakók felett 53 személy él, és az első emeleten annyian laknak mint alattuk és fölöttük együttvéve. Hányan laknak a házban?

2018. máj. 16. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha földszinten, első emeleten és második emeleten lakók száma rendre a, b és c, akkor

'a második emeleten lakók alatt': a + b = 67,

'a földszinten lakók felett 53': b + c = 53,

személy él, 'és az első emeleten annyian laknak mint alattuk és fölöttük együttvéve': b = a + c .

Ez egy egyenletrendszer, meg kell oldani. Ha ügyes vagy, akkor lehet, hogy tudod közvetlenül a + b + c-re rendezni, ami a kérdés.

2018. máj. 16. 19:42
 2/4 A kérdező kommentje:
Le tudnád még egy kicsit részletesebben írni a megoldást? Neharagudj, hogy kérem de egyszerűen senki sem érti és nem tudjuk felállítani az egyenletet. Esetleg leírod nekem?
2018. máj. 16. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Azok laknak a második emelet alatt*, akik a földszinten laknak (az ő számukat jelöltem 'a'-val), vagy akik az első emeleten laknak (az ő számukat jelöltem 'b'-vel). A második emelet alatt lakók összesen 67-en laknak, tehát

a + b = 67.


Azok laknak a földszinten lakók felett, akik az első emeleten laknak ('b' darab fő), vagy a második emeleten ('c' darab fő). Ők összesen 53-an vannak, ha megnézed, tehát

b + c = 53.


A harmadik egyenlet megy ez alapján? Ha megvan a három egyenlet, akkor meg tudjátok oldani?


*Már ha az alagsorban nem lakik senki.

2018. máj. 16. 20:07
 4/4 A kérdező kommentje:
😂igen köszönöm, max a patkányok
2018. máj. 16. 20:44