Határozza meg az AB távolságot, ha a1= 1m/s2, a2=-1m/s2, t1= 30sec, t2= 10min és t3=10,5 min?
Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene megoldani. Ezen múlik a félévem.
Köszönöm!
2018. máj. 14. 13:53
1/1 anonim válasza:
Ugye vmax = a1*t1, és általában pedig Δs = a/2*Δt^2 + v*Δt egy egyenletesen gyorsuló mozgás esetén, ahol v a Δt intervallum elején vett sebesség. Így most
s = a1/2*(t1 - 0)^2 + 0*(t1 - 0) + 0/2*(t2 - t1)^2 + vmax*(t2 - t1) + a2/2*(t3 - t2)^2 + vmax*(t3 - t2) = a1/2*t1^2 + a1*t1*(t2 - t1) + a2/2*(t3 - t2)^2 + a1*t1*(t3 - t2) = ...