Hozzátok egyszerübb alakra!
3(a-a)+11a-(8a-4a)-7=
2018. máj. 13. 20:51
1/2 anonim válasza:
Az első tag 0, mert ha valamiből kivonod önmagát az 0 értékű, 3-mal szorozva ugyanúgy 0 marad. Utána felbontod a zárójelet: 11a-8a+4a=7a, a -7-tel nem lehet mit kezdeni, marad ugyanúgy.
Megmarad annyi, hogy 7a-7, ezt lehet még egyszerűsíteni úgy, hogy zárójelbe teszed és kiemelsz a zárójel elé 7-et: 7(a-1)
2/2 anonim válasza:
Remélem nem arra megy ki, hogy bedobd a leckeíró automatába.
Ezeket a példákat gondold át:
1a + 2a = 3a
5a - 3a = 2a
(akármi) * 0 = 0
2a + 3 =, ezt nem lehet egyszerűbb alakra hozni
Kezd a zárójelen belül lévő kifejezésekkel.