Hiper128 kérdése:

Valaki eltudná magyarázni nekem ezt a matek feladatot?


Hozzátok egyszerübb alakra!

3(a-a)+11a-(8a-4a)-7=



2018. máj. 13. 20:51
 1/2 anonim válasza:

Az első tag 0, mert ha valamiből kivonod önmagát az 0 értékű, 3-mal szorozva ugyanúgy 0 marad. Utána felbontod a zárójelet: 11a-8a+4a=7a, a -7-tel nem lehet mit kezdeni, marad ugyanúgy.

Megmarad annyi, hogy 7a-7, ezt lehet még egyszerűsíteni úgy, hogy zárójelbe teszed és kiemelsz a zárójel elé 7-et: 7(a-1)

2018. máj. 13. 21:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Remélem nem arra megy ki, hogy bedobd a leckeíró automatába.


Ezeket a példákat gondold át:

1a + 2a = 3a

5a - 3a = 2a

(akármi) * 0 = 0

2a + 3 =, ezt nem lehet egyszerűbb alakra hozni


Kezd a zárójelen belül lévő kifejezésekkel.

2018. máj. 13. 21:08