Egy cserépkályhát 25000 kj/kg égéshőjű fával fűtenek. Mennyivel nő a környezet belső energiája ha ebben a kályhában 5kg fát eltüzelnek?


2018. máj. 13. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát. Két számot kell összeszorozni. Mi a probléma?


Mellesleg olyan hogy kj NEM LÉTEZIK! Csak olyan van hogy kJ. Joule tiszteletére a mértékegységben is nagybetűt kell haszbálni.

2018. máj. 13. 19:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Q=Lf*m


Lf(Forráshő)=25000*10^3 J/kg

m=5kg


Q=2500*10^3 J/kg + 5 kg = ? J

Eb=Q

2018. máj. 13. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Q=2500*10^3 J/kg * 5 kg = ? J (Bocs véletlenül összeadást írtam, most javítottam szorzásra)
2018. máj. 13. 21:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2018. máj. 14. 06:42