Milyen összefügés van a keringési idő és a fordukatszám között ?
Mi a rezgőmozgás dinamikai feltétele ?
Nevezz meg egy-egy azonosságot és különbségett a hullámfajták jellemzői közül
Milyen két nagy csoportba soruljuk a hullámokat terjedési irányuk szerint ?
Rezgőmozgás jellemzésére milyen fizikai mennyiségeket vezettünk be ?
2018. máj. 13. 17:09
1/3 anonim válasza:
1. T=1/f
2. F=-D*x=-D*[C1*cos(alfa*x)+C2*sin(alfa*x)]
3. Hullámfajták: síkhullám, hengerhullám, gömbhullám. Térbeli kiterjedéstől és geometriától függ, hogy mivel számolunk. Nagy méretekben pl. a hengerhullám kis darabja síkhullámmal közelíthető.
4. Longitudinális és transzverzális.
5. Periódusidő, sajátkörfrekvencia, csillapítás, gerjesztés.
2/3 anonim válasza:
Ja még utolsóhoz lemaradt hogy: amplitúdó, nagyítási tényező, frekvenciaarány.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!
2018. máj. 14. 12:19