Kaptunk egy feladatlapot amin a házi van, ennek egy részét nem tudtam megcsinálni ezekbe tudnátok segíteni?


Milyen összefügés van a keringési idő és a fordukatszám között ?


Mi a rezgőmozgás dinamikai feltétele ?


Nevezz meg egy-egy azonosságot és különbségett a hullámfajták jellemzői közül


Milyen két nagy csoportba soruljuk a hullámokat terjedési irányuk szerint ?


Rezgőmozgás jellemzésére milyen fizikai mennyiségeket vezettünk be ?



2018. máj. 13. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:

1. T=1/f


2. F=-D*x=-D*[C1*cos(alfa*x)+C2*sin(alfa*x)]


3. Hullámfajták: síkhullám, hengerhullám, gömbhullám. Térbeli kiterjedéstől és geometriától függ, hogy mivel számolunk. Nagy méretekben pl. a hengerhullám kis darabja síkhullámmal közelíthető.


4. Longitudinális és transzverzális.


5. Periódusidő, sajátkörfrekvencia, csillapítás, gerjesztés.

2018. máj. 13. 17:19
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja még utolsóhoz lemaradt hogy: amplitúdó, nagyítási tényező, frekvenciaarány.
2018. máj. 13. 17:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!
2018. máj. 14. 12:19