Reszpontot kaphatok?! 1-×=gyök alatt ×+5 feladot volt erettsegin.

Eredetileg 1-×-et kellett volna negyzetre emelni de en a gyök alatt ×+5 emeltem négyzetre arra kaphatok pontot?

2018. máj. 9. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem pontosan mit csináltál. Egyenletmegoldásnál mindkét oldalt négyzetre emeljük az egyenletben. Természetesen ez azt jelenti, hogy a gyök alatt x+5 kifejezés négyzetre emelése után x+5 lesz.

Ha csak az egyik oldalt emelted négyzetre, nem kapsz pontot, mert súlyos elvi hiba. (Hiszen akkor nem marad egyenlő az egyenlet két oldala).

2018. máj. 9. 13:01
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat!

Kepletekre szoktak adni pontot ha tegyuk fel felirom helyesen a haromszog teruletet?

2018. máj. 9. 13:27
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem igen
2018. máj. 9. 13:49
 4/6 sharkxxx ***** válasza:

1 - x = gyök(x + 5)

(1 - x)*(1 - x) = x + 5

1 - x - x + x^2 = x + 5

x^2 - 2x + 1 = x + 5

x^2 - 2x + 1 - x - 5 = 0

x^2 - 3x - 4 = 0

Ezt behelyettesítjük a másodfokú megoldóképletbe, és megkapjuk az eredményt:

x = -1

2018. máj. 9. 13:51
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!

Azert kerdeztem mert 11 pontot szamoltam remelem kapok masfel pontot meg a szobelihez a kepletekre :/

2018. máj. 9. 13:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod. Nem csak az (1-x)-et kellett volna négyzetre emelni, hanem a gyök(x+5)-öt is, tehát mindkét oldalt, mivel így szünteted meg a gyököt. Te már a legelején elrontottad, ezért ez így 0 pontot ér, de nem tudom hivatalosan hogyan fogják pontozni.
2018. máj. 9. 14:40