Egyenes vonalú mozgást végző testre összesen két erő hat. Egyik 2N, másik 3N nagysgú. Mennyivel változhat a test mozgási energiája miközben 4m-t mozdul el?

2018. ápr. 30. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Az erők vektorok, van irányuk is. A két erőt vektoriálisan kell összeadni a paralaleogramma szabály szerint.

A munka viszont csak az eredő erő nagyságától függ.


A legtöbbel akkor változik, ha a két erő pont egy irányba hat.

Fe = 2N+3N=5N


W = F*s = 5N*4m=20J


A legkevesebbel akkor változik, ha a két erő pont ellentés:

Fe = 3N-2N=1N

W = F*s = 1N*4m=4J


Minden más esetben a két erő bezár valamilyen szöget és az eredő erő mértéke 1N és 5N között lesz valahol.

2018. ápr. 30. 20:41
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én valami bonyolultabbra gondoltam, de ezek szerint egyszerű.
2018. ápr. 30. 22:42
 3/3 anonim ***** válasza:

A #1-hez hozzá kell tenni, hogy az a számítás arra az esetre van megcsinálva, amikor a pálya érintőjével azonos irányú az erő.

Nem tudom, ezt miért nem írta le #1, de ha ez nem teljesül, akkor a számítás sem jó...

2018. ápr. 30. 23:24