2018. ápr. 30. 20:32
1/3 anonim válasza:
Az erők vektorok, van irányuk is. A két erőt vektoriálisan kell összeadni a paralaleogramma szabály szerint.
A munka viszont csak az eredő erő nagyságától függ.
A legtöbbel akkor változik, ha a két erő pont egy irányba hat.
Fe = 2N+3N=5N
W = F*s = 5N*4m=20J
A legkevesebbel akkor változik, ha a két erő pont ellentés:
Fe = 3N-2N=1N
W = F*s = 1N*4m=4J
Minden más esetben a két erő bezár valamilyen szöget és az eredő erő mértéke 1N és 5N között lesz valahol.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én valami bonyolultabbra gondoltam, de ezek szerint egyszerű.
2018. ápr. 30. 22:42
3/3 anonim válasza:
A #1-hez hozzá kell tenni, hogy az a számítás arra az esetre van megcsinálva, amikor a pálya érintőjével azonos irányú az erő.
Nem tudom, ezt miért nem írta le #1, de ha ez nem teljesül, akkor a számítás sem jó...