Fizika kérdés, segítség! Hogyan oldjam meg?

Sikerül 1 g tömeget teljes mértékben elektromos energiává alakítani. Ha egy család átlagos havi energiafogyasztása 200 kWh, 20 családnak hány évre tudnánk így az energiaszükségletét biztosítani?

2018. ápr. 30. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pcs = 200 kWh/hónap, Pö = 20*Pcs,

W = Δm*c^2, Pö = W/t,

t = W/Pö = Δm*c^2/(20*Pcs) = 520 év.

[link]

2018. ápr. 30. 15:49
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Isten vagy!
2018. ápr. 30. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen, de ezek szerint nem azért szerepel a nevedben az 1942, mert akkor volt az első nukleáris láncreakció…
2018. ápr. 30. 15:59