Az eredményt tudom 13 1/2 ed. A műveleti részét nem tudom. Hogy álljak neki? 7/6-od x8 +1/3-ad x8 +3/4-ed x 6-1/2-Eed x6=13EGÉSZ EGY KETTED .


#matematika #törtes feladat
2018. ápr. 25. 06:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A müveleti részt úgy tudod megcsinálni, ha az egésezet közös nevezölre hozod (de elöször elvégzed az egyes müveleteket 7/6 x 8 = 56/6, stb), a közös nevezöre hozás után a számlálóban elvégzed az öeeszadás/kivonást és utána elosztod a nevezövel. (ténylet az az eredmény jön ki, aminek kellene.


Megjegyzés: a példa kiírásakor az -od, -ad, -ed nem kell, mert az a törtvonallal ott van. A 7/6 kiolvasva "hét hatod"!

2018. ápr. 25. 08:05
 2/2 sharkxxx ***** válasza:

(7/6)*8 + (1/3)*8 + (3/4)*6 - (1/2)*6 = 13 + 1/2

(7*8)/6 + (1*8)/3 + (3*6)/4 - (1*6)/2 = 13 + 1/2

56/6 + 8/3 + 18/4 - 6/2 = 13 + 1/2

56*2/12 + 8*4/12 + 18*3/12 - 6*6/12 = 13 + 1/2

112/12 + 32/12 + 54/12 - 36/12 = 13 + 1/2

(112 + 32 + 54 - 36)/12 = 13 + 1/2

162/12 = 13 + 1/2

27/2 = 13 + 1/2

(26 + 1)/2 = 13 + 1/2

26/2 + 1/2 = 13 + 1/2

13 + 1/2 = 13 + 1/2

2018. ápr. 25. 15:46