Valaki segítene megoldani a következő matek feladatot? Kérem a válaszolókat, hogy ne csak az eredményt írják le, hanem azt is, hogy hogyan jött ki!


A feladat: Egy repülőgép 2 óra alatt ér Budapestről Brüsszelbe. Egy autó ugyanezt az utat 15 óra alatt teszi meg. Ha egyszerre indulnak, az autónak még 1300 km útja lesz hátra, amikor a repülőgép már Brüsszelbe ér.

a, Milyen messze van Brüsszel Budapesttől?

b, Mekkora a repülőgép, illetve az autó átlagsebessége?



2017. nov. 11. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A feladat elmondja, hogy mikor a gép megérkezik, az autónak még 1300 km van hátra. Mivel a feladatból tudjuk, hogy az autónak a teljes út 15 óra, ezért a hátralévő 1300 km-t 13 óra alatt teszi meg. Ebből már ki tudjuk számolni a sebességét: 1300 km / 13 h = 100 km/h. Ebből már ki tudjuk számolni a teljes távot, ami 100 km/h * 15 h = 1500 km. Ebből pedig ki tudjuk számolni a repülő sebességét, 1500 km / 2 h = 750 km/h. Minden kérdésre válaszoltunk.
2017. nov. 11. 10:32
 2/3 anonim ***** válasza:

vr=l/2

va=l/15

2va+1300=l


2l/15+1300=l

l-2l/15=1300


l=1500km

vr=750 km/ó

va=100 km/ó

2017. nov. 11. 10:38
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

v_1t_1=v_2t_2

v_1t_1=v_2t_1+d


Behelyettesít, megold.

2017. nov. 12. 18:17