A feladat: Egy repülőgép 2 óra alatt ér Budapestről Brüsszelbe. Egy autó ugyanezt az utat 15 óra alatt teszi meg. Ha egyszerre indulnak, az autónak még 1300 km útja lesz hátra, amikor a repülőgép már Brüsszelbe ér.
a, Milyen messze van Brüsszel Budapesttől?
b, Mekkora a repülőgép, illetve az autó átlagsebessége?
2017. nov. 11. 10:19
1/3 anonim válasza:
A feladat elmondja, hogy mikor a gép megérkezik, az autónak még 1300 km van hátra. Mivel a feladatból tudjuk, hogy az autónak a teljes út 15 óra, ezért a hátralévő 1300 km-t 13 óra alatt teszi meg. Ebből már ki tudjuk számolni a sebességét: 1300 km / 13 h = 100 km/h. Ebből már ki tudjuk számolni a teljes távot, ami 100 km/h * 15 h = 1500 km. Ebből pedig ki tudjuk számolni a repülő sebességét, 1500 km / 2 h = 750 km/h. Minden kérdésre válaszoltunk.
2/3 anonim válasza:
vr=l/2
va=l/15
2va+1300=l
2l/15+1300=l
l-2l/15=1300
l=1500km
vr=750 km/ó
va=100 km/ó
3/3 Tom Benko válasza:
v_1t_1=v_2t_2
v_1t_1=v_2t_1+d
Behelyettesít, megold.